Пенсійна реформа: кого влада може залишити "за бортом"?
Загрузка плеера...

Після запровадження урядової пенсійної реформи мільйони українців працездатного віку можуть опинитися у зоні ризику і на схилі літ залишитися без підтримки з боку держави. У першу чергу, кажуть експерти, це стосується громадян, які почали свою трудову діяльність у буремні 90-ті. А все тому, що тоді левова частка економіки перебувала в тіні, відповідно мало хто сплачував податки до Пенсійного фонду України.

Юрій Гаврилечко, аналітик:

"Если эти законопроекты (пенсионной реформы – ред.) будут приняты в редакции, которая есть сейчас, то не только сорокалетние не получат никакой пенсии, но и те, кому сейчас 50-60 лет, тоже не получат никакой пенсии вообще. Единственное, на что они могут претендовать, это на 50% от прожиточного минимума".

Окрім того, пояснюють фахівці, плутанину створює і страховий стаж, який у проекті реформи є основою для нарахування і отримання пенсії.

Юрій Гаврилечко, аналітик:

"В данном пакете законов для того, чтобы человек имел право на минимальную пенсию, используется термин страховой стаж. Такой стаж в Украине существует с 1 января 2004 года. Поэтому в 2018 году, даже те, кто абсолютно легально работал все эти годы, имеет страхового стажа 14 лет. Следовательно, для того, чтобы получить право на минимальную пенсию, нужно будет проработать еще 11 лет".

Таким чином зміни, які пропонує уряд, поставлять багатьох українців перед вибором: виходити на пенсію відповідно до законодавства у 60 років, отримуючи при цьому лише соціальну допомогу від держави, чи продовжувати накопичувати страховий стаж. Не варто забувати і про ініціативу, озвучену міністром Ревою, який запропонував громадянам купувати необхідну кількість років стажу.

Але наразі важко сказати, чи приведуть такі благі наміри урядовців до пенсійного раю.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram