Польща не пустить Україну до ЄС "з Бандерою"
Загрузка плеера...

Голова правлячої партії Польщі Ярослав Качинський неодноразово публічно заявляв про те, що Україна не зможе продовжити євроінтеграційний процес, посилюючи культ УПА та Степана Бандери. До нинішнього часу ці слова сприймалися виключно як особиста позиція брата загиблого президента. Але тепер їх можна вважати офіційною точкою зору держави, адже тезу Качинського майже дослівно повторив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

Чиновник стверджує, що усі історичні протиріччя мають бути залагоджені до того, як, цитуємо, "Київ стоятиме біля воріт Європи з проханням про членство". Інакше Польща, яка завжди вважалася найбільшим союзником України у ЄС, скористається правом вето, аби не допустити приєднання нашої країни до організації.

Серед вітчизняних дипломатів заяву Ващиковського поки що прокоментував лише Надзвичайний і Повноважний посол Маркіян Лубківський. За його словами, позиція голови МЗС є шкідливою для польсько-українських відносин. Пан Лубківський сподівається, що наше зовнішньополітичне відомство найближчим часом викличе польського посла для надання офіційних роз’яснень. При цьому він підкреслює віддаленість питання вступу України до ЄС та переконує, що за ці роки, цитуємо, "зміниться ще не один Ващиковський".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram