Кабмін підготував законопроект про приватизацію
Загрузка плеера...

Кабінет Міністрів ухвалив законопроект про приватизацію державних активів. Документ розробили спільними силами Мінекономрозвитку та Фонду держмайна. Урядовці зазначили, що до роботи були долучені фахівці з ЄБРР (Європейського банку реконструкції та розвитку).

За словами міністра економіки, в ході підготовчих робіт чи не вперше було складено перелік об'єктів державної власності.

Степан Кубів, міністр економічного розвитку і торгівлі:

"Коли Мінекономрозвитку розпочало процес інвентаризації портфелю (це було рік тому), ніхто не міг дати чіткої відповіді: скільки в нас державних підприємств, кому вони належать, який баланс, хто проводить аудит? І це на 26-рік відновлення незалежності держави! Сьогодні ми провели інвентаризацію, провели декілька засідань робочих груп. Є чітка постановка задачі, що робити. Сьогодні ми знаємо, що тільки центральним органам виконавчої влади належить близько 3500 державних підприємств. У сусідній Польщі таких компаній в 10 разів менше, їх трохи більше 300."

Більше 1200 компаній, що належать державі, не працюють, або їх ліквідовують чи реорганізовують. У Мінекономрозвитку прийшли до висновку, що лише 15 держпідприємств є особливо важливими. Ще більше 350 компаній мають загальнодержавне значення, решту ж уряд планує приватизувати або надати у користування представникам приватного капіталу.

За попередньою оцінкою, прибуток від приватизації має скласти близько 190 млрд грн. У Кабміні попередили, що планують постійно переглядати список об'єктів, які мають бути приватизовані.

Виконувач обов’язків голови Фонду держмайна Дмитро Парфьоненко вважає, що зміна у законодавстві дозволить консолідувати нормативну базу.

Дмитро Парфьоненко, в. о. голови Фонду держмайна:

"Основна мета закону – впровадження передових світових практик продажу активів шляхом виведення конкуренції на глобальний рівень, запозичення процесів, прийнятих у приватному секторі, і удосконалення ціноутворення під час приватизації. Під час написання законопроекту за мету ставилось спрощення процесів приватизації. Замість семи законів – один. Суттєво скорочуються терміни підготовки об'єктів до приватизації (вдвічі). По об'єктах великої приватизації – з двох років до одного, по малій приватизації – з одного року до півроку."  

Інститут оцінювачів вартості об'єктів хочуть ліквідувати, а ціну на підприємства встановлювати за платоспроможним попитом. Для визначення вартості великих об'єктів приватизації (до них у Кабміні вирішили зарахувати 60 найбільш потужних підприємств) залучатимуть інвестиційного радника. Решту підприємств продаватимуть на онлайн-аукціонах.

Сьогодні загальну вартість державних активів оцінюють у 1,6 трлн грн. Сумарний прибуток, який держава отримала від роботи цих компаній, склав більше 38 млрд грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram