Через Petya Мінфін змінить Податковий кодекс
Загрузка плеера...

У Міністерстві фінансів пообіцяли, що до українських компаній, які постраждали від атаки вірусу Petya, не застосовуватимуть штрафних санкцій через несвоєчасну подачу податкової звітності. Заява про це розміщена на сайті Мінфіну.

Але для здійснення цієї обіцянки ініціативи відомства замало. У Данилюка пояснили, що чинний Податковий кодекс не передбачає механізмів звільнення від штрафу тих представників бізнесу, які не змогли своєчасно зареєструвати податкові накладні. Прес-служба міністерства повідомила, що тут почали розробляти зміни до кодексу. Скільки триватиме цей процес, наразі невідомо.

У нинішній ситуації підприємцям радять звертатись до Торгово-промислової палати, яка має повноваження для того, щоб списати податковий борг. Мінфін рекомендує бізнесменам посилатись на форс-мажорні обставини. Довести, що реєстрація накладних стала неможливою через атаку, можна, якщо кіберполіція відкриє відповідне кримінальне провадження.

27 червня шкідлива програма, поширення якої почалось з України, вразила близько 13 тисяч комп’ютерів у 60 країнах світу. Збитки, які спричинив Petya, оцінюють у 8 мільярдів доларів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram