Голова САП розповів про "боргову" схему
Загрузка плеера...

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в ефірі одного з вітчизняних телеканалів повідомив про новий механізм уникнення відповідальності за незаконне збагачення.

За словами чиновника, посадовці відмивають гроші за допомогою боргового договору. Отримавши протиправним чином мільйони гривень, владна особа шукає мільйонера, що має таку ж суму. Між ними підписується фінансове зобов’язання, після чого корупціонер спокійно вказує у декларації, що його мільйони – це позика, яку нібито потім потрібно повернути.

За таких обставин завданням САП є довести відсутність факту передачі коштів, що зробити надзвичайно важко через відсутність доказів. Відповідно, крадіжка чи хабар сходять можновладцям з рук.

Яскравим прикладом застосування цієї схеми на практиці пан Холодницький вважає справу депутата Євгена Дейдея. Нагадаємо, народного обранця звинувачують у незаконному збагаченні, в той час як сам він стверджує, що позичив 3,5 мільйони гривень в Ігоря Лінчевського.

При цьому експерти звинувачують антикорупційного прокурора у непослідовності, оскільки раніше він не вбачав махінацій у діях іншого нардепа Сергія Лещенка, який придбав квартиру в центрі столиці на гроші, позичені у власниці "Української правди" Альони Притули.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram