У МЕРТ пишаються 6% детінізації економіки
Загрузка плеера...

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі заявили, що за минулий рік тіньова економіка зменшила обсяги. До такого висновку прийшли у департаменті економічної стратегії і макроекономічного прогнозування. З 40% ВВП (саме стільки "тіні" було у 2015 році) обсяг незаконного підприємництва знизився до 34%. Втім, якщо врахувати, що розмір реального ВВП за цей час також збільшився, різниця може виявитись не такою кардинальною.

Проте і ці 6% відсотків у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі вважають певним досягненням. Тут пояснюють, що легалізація ринку праці відбувається завдяки деякій стабілізації економіки, новим інвестиціям і зниженню єдиного соціального внеску.

При цьому фахівці з міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів, які провели своє дослідження, отримали інші показники. Вони виявили, що тіньова економіка в Україні – одна з найпотужніших у світі. Її обсяги становлять 46% від минулорічного ВВП (майже два трильйони гривень). Ця сфера охоплює близько 8 млн українців, які сьогодні отримують "чорні" зарплати. У Міністерстві соціальної політики вважають, що своєрідною мотивацією для цих людей має стати збільшення страхового стажу з 15 до 25 років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram