На ринку продуктів діятимуть нові правила
Загрузка плеера...

З початку липня держава перестала контролювати ціни на продовольчі товари, відповідна постанова Кабінету Міністрів набула чинності першого числа. В Уряді пояснили своє рішення турботою про українських виробників. Вільні умови для формування ціни, на думку політиків, мають забезпечити здоровий рівень конкуренції. Крім того, в Кабміні вважають, що, чим менше підприємці контактуватимуть з адмінустановами, тим меншим буде рівень корупції серед чиновників.

В Асоціації постачальників торгових мереж думають, що таке рішення уряду не призведе до моментального підвищення цін. Проте тут застерігають, що вже восени здорожчання продуктів стане більш відчутним. В інтерв’ю одному з українських медіа голова Асоціації Олексій Дорошенко заявив, що тепер виробники зможуть частіше вдаватись до маніпуляцій, і до кінця року вартість продуктів може зрости на 20-50%.

Одночасно з цим Президент Петро Порошенко підписав закон про державний контроль за якістю харчових продуктів, кормів та за благополуччям тварин. У Мінагрополітики запевнили, що нові правила наблизять українські стандарти до європейських.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram