Дані після Petya можна відновити
Загрузка плеера...

У кіберполіції повідомили про результати аналізу вірусу Petya, який атакував комп'ютери в Україні та за її межами 27 червня. Його назвали модифікованою троянською програмою.

Правоохоронці порадували користувачів приємною новиною: якщо раніше говорили про стовідсоткову втрату інформації, то тепер виявилось, що деякі дані, які було знищено під час хакерської атаки, можна відновити.

Фахівці розповіли, що зафіксували три варіанти втручання вірусу у роботу комп'ютерів. Якщо пристрій було заражено, але його зашифровка не почалась або була зупинена (наприклад, комп'ютер відключили від живлення), то відновлення можливе. На сайті кіберполіції вказано рекомендації щодо повернення до життя різних версій Windows.

Якщо ж система була повністю зашифрована, то тут для "реанімації" змісту необхідний закритий ключ. Наразі відновити роботу такого пристрою неможливо, проте у кіберполіції запевняють, що фахівці продовжують шукати шляхи вирішення проблеми.

Загалом від вірусу Petya постраждали близько 13 тисяч пристроїв. Більше за все дісталось бізнесу. Крім того, що підприємцям доведеться ліквідовувати наслідки атаки і витратити час на відновлення нормальної роботи, їм загрожують штрафи від Державної фіскальної служби, адже через проблеми бухгалтери можуть не надати своєчасну податкову звітність.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram