Омелян закликає готуватися до гіршого
Загрузка плеера...

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі одного з вітчизняних телеканалів назвав атаку вірусу "Petya" тестовою. За словами чиновника, метою кібератаки було виявлення вразливих місць цифрової системи держави. Відповідно, у майбутньому на нас можуть очікувати ще більш глобальні напади кіберзлочинців.

Омелян володіє інформацією, згідно з якою над ураженням комп’ютерів держустанов працювала група з 10-20 спеціалістів найвищого рівня. Підготовка до атаки тривала щонайменше чотири місяці. Міністр також переконаний, що фінансова вигода не була причиною запуску вірусу. З усіх цих відомостей він робить висновок, що зловмисники виконували російський сценарій в рамках агресії проти України.

Нагадаємо, що найбільша в історії нашої країни кібератака розпочалася 27 червня. Вірус "Petya" шифрував дані на робочих станціях державних та приватних підприємств, вимагаючи за декодування плату у криптовалюті біткоїни. Повноцінна робота фінансових установ, зокрема "Ощадбанку" відновиться лише у понеділок, 3 липня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram