Проект "Поліція": 2 роки потому
Загрузка плеера...

4 липня 2015 року на Софійській площі склали присягу співробітники нової патрульної поліції Києва. Тоді тисячі людей хотіли зробити з "людьми в чорному" селфі – зараз же прагнуть триматися від них якомога далі. Авторитет правоохоронців та віра в реформу за два роки згасли. Окрім постійної, цілком виправданої критики суспільства, поліціянтам доводиться мати справу ще й з внутрішніми негараздами.

Дефіцит кадрів у патрульній службі сягнув катастрофічних масштабів. Замість 20 людей, передбачених штатним розкладом, у відділах працюють по четверо-п’ятеро. Як результат, більшість злочинів та ДТП правоохоронці фіксувати не встигають, на виклики їдуть годинами.

Поліцейські зізнаються: йти з органів правопорядку людей змушують нелюдські умови праці та замала зарплатня. У 2015 році 8 тисяч здавалися досить принадною сумою. Тепер же такі гроші копів не мотивують.

Великі сподівання покладалися на новий конкурсний відбір. Втім, завершився він цілковитим провалом: очікували на 8 тисяч заяв, а надійшло усього 1,5 тисячі. Та ще й суди почали відновлювати на посадах звільнених в рамках реформи співробітників. З сумом доводиться констатувати перетворення нової поліції на стару міліцію.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram