Піар-реформа уряду
Загрузка плеера...

Пенсійна реформа, яку пропонує уряд, побудована на піарі, а не реальних потребах. Про це заявляє провідний співробітник Інституту  демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України.

Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"Такая пиар-кампания по поводу законопроекта, персонализация, скажем, реформы правительства именная привязанность пенсионной реформы, это большой политический риск. Потому что мы же понимаем, что правительства меняются, люди у власти меняются. И если эта реформа преподносится как реформа конкретного правительства, конкретного человека, это значит, что придет следующий и скажет: "Извините, это не моя реформа. Я вообще это не предлагал, я не собираюсь этого выполнять". И, например, ту же индексацию просто "зарубят", как это было у нас еще в 2013 году. Ведь в 2013 году еще заморозили индексацию пенсий".

За словами експертів, попри назву законопроекту - "Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо підвищення пенсій", запропоновані Кабінетом Міністрів зміни не мають жодного стосунку до розрахунків, нарахування та виплати пенсій. А підвищення закінчиться вже у жовтні цього року. Гучні лозунги, насправді, приховують жахливі наслідки, які українці відчуватимуть десятиріччями.  

Юрій Гаврилечко, аналітик:

"Незнание авторами данных законопроектов определений приведет к очень интересному моменту, что если этот пакет законов примут, то на пенсию в 60 лет не сможет выйти вообще никто. Причем, на самом деле, ближайшие лет 20".

При цьому, згідно даних Державної служби статистики за 2015 рік, середня тривалість життя для чоловіків  в Україні становить 66,3 роки, для жінок - 76,3 роки.

Нагадаємо, уряд зареєстрував у парламенті пакет законопроектів щодо пенсійної реформи, яка є однією з ключових вимог МВФ для надання Україні чергового кредиту. Експерти зазначають, що дані законопроекти не пройшли процедуру згідно діючого законодавства, та не було узгодження з міністерствами фінансів, економіки та юстиції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram