Катар запросив сусідів до діалогу
Загрузка плеера...

У Катарі заявили про готовність до переговорів з країнами Перської затоки. Міністр закордонних справ держави зазначив, що для врегулювання конфлікту держава співпрацює з Кувейтом і США.

5 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет, Лівія та ще 5 країн заявили про розрив дипломатичних стосунків з Катаром. Керівників країни звинуватили у фінансуванні тероризму. Туреччина витупила проти блокування країни.

Згодом сусіди направили до катару 13 вимог, обов’язкових для поновлення дипломатичних відносин. Серед них – закриття турецької військової бази і зупинка будь-якої військової співпраці з країною, повна мінімізація відносин з Іраном. Країни Перської затоки також хочуть, щоб Катар закрив всі філії каналу "Аль-Джазіра", який фінансується державою. Невдовзі держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що вимоги країн Перської затоки надто жорсткі, і закликав держави регіону до діалогу.

У міністерстві закордонних справ Катару не пообіцяли виконати всі пункти ультиматуму, проте заявили про готовність провести у Досі (столиця країни) зустріч для пошуків виходу з ситуації. Міністр повідомив, що держава заручилась підтримкою Сполучених Штатів, адже у США можуть підтвердити, що Катар не підтримує екстремістів і ефективно бореться з тероризмом. У Саудівській Аравії та ОАЕ поки не прокоментували інформацію.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram