"Укренерго" хоче об'єднати мережі з ЄС
Загрузка плеера...

В "Укренерго" заявили, що Україна зробила важливий крок для інтеграції вітчизняної енергосистеми до європейської. Українські енергетики підписали угоду про майбутнє об'єднання енергосистем України і Молдови з системами континентальної Європи. Це відбулося у Брюсселі, на асамблеї ENTSO-E (Європейська мережа операторів енергопостачання).

Свій підпис під документом поставив керівник "Укренерго" Всеволод Ковальчук. У компанії зазначають, що угода передбачає не лише технологічну модернізацію, а й перебудову ринку. Кінцева мета – це дати можливість споживачам імпортувати електроенергію як з України, так і з ЄС. Відповідно, виробники отримають можливість вільно постачати продукцію.

Угода закріплює технічні вимоги, які Україна і Молдова мають виконати для об'єднання і перелік досліджень, які повинні провести енергетики, у документі також наведено дорожню карту з інтеграції.

В "Укренерго" зазначають, що синхронізація енергосистем підвищить рівень енергетичної безпеки країни. Зараз технологічну готовність до об'єднання оцінюють у 15%. Законодавча база підготована до цього ще гірше: українські норми лише на 5% відповідають євростандартам. Нарощувати обсяги співпраці планують щонайменше впродовж 10 років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram