Оренда чи рейдерство? На Волині борються за землю
Загрузка плеера...

Земельна реформа, яку український уряд зобов'язався впровадити у ході співпраці з МВФ, викликає обурення у багатьох аграріїв. Втім, влада постійно заспокоює українців, обіцяючи, що землю у них не відбиратимуть, а реформа дасть поштовх розвиткові українського фермерства.

Тим часом, поки політики і активісти сперечаються щодо подальшої долі аграрної сфери, перерозподіл української землі вже розгорнувся на повну. 26 червня група рейдерів (більше 30 озброєних чоловіків) спробувала захопити сільськогосподарче підприємство у селі Бережинка Кіровоградської області. Цього разу їх зупинила громада села. Ласий шматок вже не вперше приваблює рейдерів, місяць тому вони намагались відібрати підприємство, прикриваючись фальшивими документами.

З проблемою незаконного привласнення землі зіткнулись і мешканці Волинської області, де рейдером стала місцева влада.

Жителі сіл Ладинь і Мосир скаржаться на те, що їх паї захопив депутат обласної ради Валерій Діброва.

За словами людей, чиновник просто почав самовільно обробляти їхню землю. Вже після протесту селян у ситуацію втрутилась аграрна фірма, що стала орендувати землю за договором. Документи, які підписали мешканці, стали для них пасткою. При укладанні було порушено одну формальність – орендар не надав дублікат договору власникам земельних ділянок, і тепер люди фактично позбавлені можливості розірвати угоду.

Директором товариства з обмеженою відповідальністю, яке отримало права на користування землею, виявився той таки депутат облради Валерій Діброва. Інформація про це наведена у його е-декларації. Зазначимо, що чиновник задекларував більш ніж 20 земельних ділянок, 5 будинків та квартиру у столиці.

Державні землі, які люди використовували як пасовища для худоби, також почали обробляти без відповідних прав і документів.

За законом, для користування цими ресурсами необхідно провести відкритий аукціон. Для того, щоб обійти це правило, землі оформили на ветеранів АТО, а вже після цього територію, що перейшла у приватну власність, можна викупити без особливих проблем.

Через це місцеві ветерани АТО не можуть отримати ділянки, на які мають право у рамках безплатної приватизації. Мешканці села позбавлені пасовищ, а всі спроби взяти землю в оренду у обласному геокадастрі відхиляють.

В свою чергу, орендарі запевняють, що діють лише в рамках чинного законодавства. Договори на оренду оформлені згідно зі стандартами, а власники землі отримують належну плату за свою землю.

Намагаючись відстояти свої права, жителі Ладині направили заяву до обласної прокуратури. Зараз вони чекають на реакцію правоохоронців.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram