Київрада пропонує перенести День прапора
Загрузка плеера...

Київрада встигає займатися питаннями не лише міського, але й загальнонаціонального масштабу. Секретар столичного дорадчого органу Володимир Прокопів виступив з ініціативою перенести День Державного Прапора, який зараз українці відзначають 23 серпня.

На думку пана Прокопіва, нинішня дата свята не має історичного підґрунтя. Дехто помилково вважає, що саме цього дня до зали Верховної Ради було внесено синьо-жовтий стяг. Втім, це груба помилка: насправді знамено депутати розгорнули вже після голосування за Акт проголошення Незалежності України.

Ще один аргумент – постанова Європарламенту, згідно з якою 23 серпня є Днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму. У 1939 році у цей день був підписаний документ, відомий у вітчизняній історіографії як "пакт Молотова-Ріббентропа".

Володимир Прокопів пропонує обрати для Дня Державного Прапора нову дату, а саме – 24 липня. Цього дня 1990 року 21-е скликання Київради попри опір комуністів ухвалило рішення підняти над будівлею мерії синьо-жовтий стяг. Зараз столичні депутати готують звернення до Верховної Ради. Саме парламент, а не Президент, має повноваження змінити дату, оскільки, згідно з Конституцією України, державні свята встановлюються Законом, а не Указом голови держави.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram