Вірус Petya продовжує атакувати комп’ютери
Загрузка плеера...

За останні дві доби до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерів вірусом Petya звернулися понад півтори тисячі юридичних та фізичних осіб. Про це повідомив прес-секретар Нацполіції Ярослав Тракало.

Він також уточнив, що офіційно заявили про пошкодження вірусом 52 приватні організації та 26 державних установ. У решті випадків потерпілі зверталися до поліції винятково з метою отримання консультацій.

На сьогодні в журналі Єдиного обліку про вчинені кримінальні порушення та інші події зареєстровано 115 таких фактів. Вирішується питання щодо їх правової кваліфікації. За 63 епізодами відомості вже внесено до ЄРДР.

Водночас зазначається, що кіберполіція спільно з провідними фахівцями українських і зарубіжних IT компаній працює над подоланням наслідків вірусної атаки.

Як стверджують експерти, вірус Petya був, очевидно, спеціально написаний для України і сильно відрізняється від інших шкідливих комп'ютерних програм. При цьому його тільки замаскували під програму-вимагача, але насправді гроші не були головним мотивом дій хакерів. Мета цього вірусу – псувати системи, заважати інфраструктурі та знищувати дані.

Сліди нового вірусу вже виявлено в комп’ютерних мережах Європи, США та Азії. Наразі слідчі не можуть встановити ініціаторів цієї глобальної кібератаки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram