Нардепи згадують конституційну ніч 1996 року, – опитування NewsNetwork
Загрузка плеера...

В опитуванні телеканалу NewsNetwork народні депутати України згадують, як ухвалювалася Конституція України 21 рік тому.

Андрій Іллєнко, народний депутат України (позафракційний):

"Це був 1996 рік, мені було тоді 9 років. Я вже на той час цікавився політикою. Я знав, що таке відбувається. Але, звичайно, не можу сказати в деталях, що таке відбувалося. Пам’ятаю, що всю ніч було засідання, я не пам’ятаю, щоб я його дивився прямо всю ніч у трансляції – я ще був малий тоді. Але я пам’ятаю, що на наступний день це все обговорювалося. Ну, а щодо виконання Конституції… на жаль, не можу сказати, що у нас Конституція виконується. Але я бачу і суттєві вади у нашій Конституції, які давно треба було виправити – наприклад, дуалізм виконавчої влади. У нас два центри закладено в Конституції – це президентська вертикаль і урядова. І нам необхідно визначитися, щоб у нас все-таки була одна вертикаль виконавчої влади, а не дві, які між собою перетинаються, входять у конфлікт. І це призводить до перманентного інституційного протистояння в Україні".

Роман Семенуха, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"Мені було 19 років, я думав зовсім про інше. Мені здається про це консолідовано сказав Юхновський – тут, у Верховній Раді, коли сказав, що проблема влади була закладена там, у трикутнику президент-прем’єр-парламент. І ми не уникнемо питання розв’язання цієї проблеми, цих трьох центрів прийняття рішень. І оце постійне намагання перетягування канату з одного боку до іншого, можливо, і є одним із джерел сьогоднішніх інституційних насамперед проблем країни".  

Леонід Ємець, народний депутат України (фракція "Народний фронт"):

"Я пам’ятаю ранок, коли батько (вони тоді всю ніч провели у Верховній Раді, голосуючи за Конституцію), повернувся і, звичайно, щасливий. Це була перша Конституція незалежної української держави. І він брав безпосередню участь в її розробці. І ця Конституція і сьогодні визнається однією із найкращих європейських конституцій. Я пишаюся, що я теж беру участь у роботі конституційної комісії сьогодні, тому що є виклики, які потребують змін до Конституції у частині судової реформи".

Олег Осуховський, народний депутат України (позафракційний):

"Виконання Конституції потребує перш за все і Верховна Рада України, і Адміністрація Президента, тому що, як правило, вона не завжди виконується. А зараз міняється, маніпулюється. Деколи навіть закони України суперечать Конституції України. І кому вигідно – той посилається на закони. Кому вигідно – на Конституцію. Так не має бути. Конституція України – це є найважливіший документ. І український народ, українська влада має її дотримуватися.

Михайло Папієв, народний депутат України (фракція "Опозиційний блок"):

"Що стосується якраз конституційних прав та свобод громадян, на щастя, всі статті, які були у Конституції редакції 1996 року, збережені. І от сьогодні ті закони, які приймає Верховна Рада України, а особливо мені соромно за ті закони, які вносить уряд, вони практично (і про це кажуть експерти) на 100% порушують норми чинної Конституції України".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram