Правила безвізу треба підучити
Загрузка плеера...

Інцидент з компанією Ecolines, яка відмовилась перевозити до Болгарії пасажирів з біометричними паспортами, показав, що не всі знають правила безвізу.

Нагадаємо, провідник автобусної компанії не пустила родину з чотирьох осіб на рейс, пояснивши це тим, що у них не має віз для перетину кордону. Зараз компанія уже вибачилась перед пасажирами. Тут визнали помилку провідниці і пояснили її дії відсутністю досвіду, адже візова лібералізація розпочалася нещодавно. Крім того, представники Ecolines дорікнули, що не бачать чіткої інформаційної кампанії щодо правил перетину кордону. У компанії пообіцяли обговорити з родиною компенсацію за невикористану поїздку.

Зазначимо, за результатами опитування половина українців лише побіжно знає правила для перетину кордону за біометричним паспортом, а більше третини українців не знають їх взагалі.

Право на в'їзд до країн Шенгенської зони без оформлення візи мають громадяни України з біометричним внутрішнім і закордонним паспортами. Скористатися безвізом можна лише для туристичної поїздки, при цьому термін перебування за кордоном у рік не повинен перевищувати 90 днів на період у 180 днів. На порушників цих правил чекає депортація.

Крім того, варто взяти з собою документи, що підтвердять мету поїздки (запрошення, квитки, бронь у готелі), також на кордоні можуть зацікавитись, чи вистачить у вас грошей на час перебування у країні, для кожної держави мінімальна сума різна. Бажано також подбати про медичну страховку. Відмовити у в’їзді можуть і за попередні порушення міграційного законодавства. Правила в'їзду до інших країн розміщено на сайті МЗС.

У Держприкордонслужбі підрахували, що завдяки безвізу до Європи потрапили уже більше 40 тисяч осіб, 43 українцям відмовили у перетині кордону.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram