"Рейтингові" досягнення України
Загрузка плеера...

Україна дещо ослабила свої позиції у світовому рейтингу соціального розвитку. Його щороку складає американська компанія Social Progress Imperative. Дослідники враховують захищеність прав людини, рівень свободи слова і толерантності, якість медицини, освіти, санітарні умови та рівень життя громадян, а також доступність і поширеність технологій.

Лідером цьогорічного рейтингу стала Данія, поряд розташувались Фінляндія, Ісландія та Норвегія. Рівень цих країн дослідники оцінили як "дуже високий". Найгірший результат – у Центральноафриканської республіки, Афганістану і Чаду. Україна традиційно потрапила у категорію "вище середнього", посівши 64 позицію. Минулого року наша держава зайняла 63 місце. Одразу за Україною розташувались Білорусь та Росія. Інші сусіди випереджають нас на 20-30 позицій.

Зазначимо, що за останній рік Україна покращила свої показники по кількох пунктах. Одразу після запровадження "безвізового" режиму майже на двадцять сходинок піднявся міжнародний престиж українського паспорта, посівши тридцяте місце. Рівень боротьби з корупцією у нас досі знаходиться на дуже низькому рівні – Україна посідає 131 місце у світі. Втім, такий результат на три позиції кращий від торішнього. У рейтингу Global Innovation Index Україна опинилась на 50 місці (перед цим було 56) за рівнем інноваційності економіки.

Проте кілька важливих параметрів нам терміново потрібно виправляти. Так, рівень вакцинації українців – найнижчий у Європі. Крім того, громадяни України відчувають себе більш нещасними, ніж мешканці Сомалі та Іраку. Про це свідчить опитування, яке ініціювала ООН.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram