Україна втратить на 4G 45 мільярдів гривень
Загрузка плеера...

За словами голови Нацкомісії з регулювання послуг у сфері зв’язку та інформатизації Олександра Животовського, тендер щодо впровадження в Україні стандарту 4G буде проведено до жовтня 2017 року. Аудиторські компанії проаналізували фінансові плани торгів, і виявилося, що внаслідок недолугого рішення комісії державний бюджет може втратити більше 45 мільярдів гривень.

Частоти зв’язку четвертого покоління можна продавати за 12 мільйонів гривень за 1 мегагерц. Саме така ціна, на думку аудиторів, є адекватною, враховуючи статус операторів "Київстар", "Vodafone" та "Lifecell", абонентська база яких є більшою за населення України. Таким чином, максимальна сума державної виручки могла б скласти 51,5 мільярд.

Втім, Нацкомісія вирішила виставити на тендер лише малу долю частот, а інше реалізувати за "правом першої руки". До того ж, ціна мегагерца встановлена як для "малих операторів" – вона вдванадцятеро нижче економічно обґрунтованої. Як наслідок, держава отримає близько 4-5 мільярдів гривень замість 51.

Виникає питання – чому частоти продають за безцінь? Вірогідно, члени Нацкомісії отримають за це чималу винагороду від компаній-операторів, які, до речі, належать російським олігархам.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram