Українська культура завойовує світ
Загрузка плеера...

Допоки у світі змагаються за видобуток нафти та газу, нарощують виробництво сталі і мудрують над створенням потужної зброї, українці роблять нечувані успіхи там, де на перший погляд неможливо запустити успішний стартап. Здавалось би у час, коли ІТ-технології скрізь диктують свої правила, кого можуть зацікавити дерев’яні забавки?

Проте команда молодих, завзятих українців зробила справжню сенсацію, створюючи рухливі дерев’яні 3-D пазли. Ідея виникла у Дениса Охріменка, коли він от-от мав стати татусем. Згадавши своє дитинство, чоловік подумав, що сучасні забавки із механізмами не такі цікаві, бо у них не можливо щось розгледіти. От і вирішив дати волю ідеї. Так з’явилась молода команда Ukrainian Gears.

З моменту запуску виробництва минуло приблизно чотири роки. Тепер у каталозі Ugears зо два десятки рухливих модельок. Їх фішка у тому, що збирають конструктор без інструментів чи клею. Ще одна приємність - доступна ціна екопродукції. Вражає і географія попиту. Дерев’яні 3-D пазли уже знають не лише на Батьківщині та в Європі, але і в США, Австралії та навіть Новій Зеландії. Погодьтеся, це для України це прекрасна нагода продемонструвати свій потенціал.

Якщо з іграшками усе зрозуміло, то чи могли б ви подумати, що з дерева можна створювати гаджети та незвичні аксесуари, які теж матимуть успіх. Так справжньою сенсацією для примхливих американців став український бренд, який створює окуляри.

Нащадок емігрантів з України Нік Розар зміг поєднати нашу етнічну культуру з сучасною модою, прикрашаючи дерев’яні оправи візерунками. Ідея, класично, виникла випадково. Хлопець вирішив більше дізнатися про своє коріння, і помандрував до Карпат. Тут його вразило мистецтво різьби по дереву. Нік мудрував, як би з такою красою познайомити вибагливих американців. Потрібно було придумати щось сучасне та практичне. Якось побачивши у товариша сонцезахисні окуляри, виконані з дерева, Нік подумав, що таку поверхню доречно було б прикрасити різьбленим візерунком. Так на світ з’явився український бренд Hetmans. Хоча аксесуар створюють у США, витинання роблять на Івано-Франківщині. Такий виріб із відміткою Handmade in Ukraine уже набуває популярності серед американських знаменитостей.

Кмітливі українці уже навчилися виготовляти з природних матеріалів годинники і навіть навушники. Подібні речі виробляти складніше, ніж, наприклад, окуляри, тому асортимент продукції Feelwood, на перший погляд, доволі скромний. Проте цінності таким годинникам і навушникам додає те, що левова частка роботи виконується вручну. Окрім того, виробники докладають чимало зусиль, щоб річ із природних матеріалів служила якомога довше.

Саме завдяки таким креативним ідеям світ може не лише більше дізнатися про нашу культуру, традиції, а головне побачити іншу, сучасну Україну, яка розвивається та живе у ногу з часом.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram