Коли і як порушували Конституцію народні депутати
Загрузка плеера...

Сьогодні в Україні державне свято – День Конституції. Основний Закон нашої країни було ухвалено Верховною Радою України 28 червня 1996 року після багатомісячних дебатів, чим було змінено конституцію Української радянської соціалістичної республіки від 1978 року. До слова, Україна стала останньою країною колишнього СРСР, яка прийняла власну Конституцію.

Сьогодні телеканал NewsNetwork пропонує подивитися на те, коли і як порушували Основний закон держави народні депутати.

Михайло Головко, народний депутат України (позафракційний):

"Ви хоч пам’ятаєте, скільки разів порушували закон? Як голосували бюджет, інші важливі закони – зміни до Конституції. Навіть останнє обрання уряду – в одній постанові і звільняли Яценюка, і призначали Гройсман, і скасовували визнання незадовільною роботу уряду Яценюка. Цей парламент працює незаконно. Він не творить закони, він їх руйнує".

Олег Березюк, народний депутат України (голова фракції "Самопоміч"):

"Такого ґвалтування Конституції України ще не було у цьому залі…"

Олег Ляшко, народний депутат України (голова фракції "Радикальна партія"):

"Процедура внесення змін до Конституції прописана у самій Конституції. Хто має право змінами до закону про Регламент змінювати процедуру розгляду змін до Конституції. Я звертаюся до фракцій, які називають себе демократичними: ви що робите? "

Павло Пинзеник, перший заступник голови комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України:

"Відповідно до Конституції коаліція припиняє своє існування після того, як її персональний склад буде знижений менше, ніж 226 учасників – членів коаліції".

Олег Ляшко, народний депутат України (голова фракції "Радикальна партія"):

"Від імені фракції "Радикальної партії" я повідомляю про наше рішення про вихід із коаліції".

Юлія Тимошенко, народний депутат України (голова фракції "Батьківщина"):

"Фракція "Батьківщина" вважає недопустимим продовження перебування в цій зграї".

Володимир Гройсман, голова Верховної Ради України:

"Згідно з поданою заявою повідомляю про припинення участі депутатської фракції "Самопоміч" в коаліції депутатських фракцій "Європейська Україна" та відповідне відкликання підписів членів цієї фракції під коаліційною угодою".

Павло Пинзеник, перший заступник голови комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України:

"Відповідно до Конституції, коаліція припиняє своє існування після того, як її персональний склад буде знижений менше ніж 226 учасників, членів коаліції".

Андрій Лозовий, народний депутат України (фракція "Радикальна партія"):

"У цьому залі Верховної Ради була зґвалтована українська Конституція. Зґвалтована в особливо збочений спосіб декілька разів, коли голосувалася так звана медична реформа, яка порушує 49-ту статтю української Конституції".

Тетяна Бахтеєва, народний депутат України (фракція "Опозиційний блок"):

"Законопроект уничтожает право каждого украинца на получение бесплатной медицинской помощи. Что четко написано в Конституции Украины – 49-я статья".

Надія Савченко, народний депутат України (позафракційний):

"Президент порушив 25-ту статтю Конституції. Президентський указ є законом. Але він вигадав новий закон – призупинив громадянство. Не забрав – призупинив. Таке бувало взагалі в історії? Ні! Це було виключно вибіркове переслідування, як у нас зараз "чудиться" цією владою. Чому я голосувала саме "утрималась"? Тому що не можна навіть Президенту України дозволяти користуватися Конституцією як він зранку встав і йому захотілося".

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Давили все! Ну как такое может быть? Кнопкодавство является прямым нарушением Конституции Украины. Сколько их приходило, обещали – сенсорные кнопки, закончим за два часа кнокодавство! Сейчас – расцветает! И говорят: да, я это делал! Человек булку украл в магазине, он нарушил закон? Они считают – да. Так по сравнению с тем, что они делают, булка – ничего. Поэтому, соблюдать они требуют от страны законы, которые сами нагло на глазах у всех не соблюдают".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram