Українські ВНЗ позиваються проти бюджетників
Загрузка плеера...

Вітчизняні вищі навчальні заклади почали тероризувати студентів-бюджетників, що не пройшли обов’язкове відпрацювання. Університети подають позови проти випускників, вимагаючи повернути близько ста тисяч гривень – саме стільки в середньому коштують чотири роки навчання.

Як відомо, Верховна Рада України прийняла закон, що скасовує будь-які відпрацювання, в тому числі й для студентів-медиків. Втім, норма набула чинності лише з 1 вересня минулого року і не має зворотньої сили. Тому в безпеці лише випускники 2017 року, іншим же загрожує судова тяганина з "альма матер".

Найчастіше до Феміди звертаються університети внутрішніх справ та медичні ВНЗ. Втім, є серед позивачів і лідери рейтингу вишів України – зокрема, столичний Політехнічний інститут імені Сікорського.

Експерти заспокоюють: навіть програвши справу, випускники найчастіше так нічого й не платять. А самі позови пояснюють тиском контрольно-ревізійного управління: мовляв, від ВНЗ вимагають звітності щодо цільового використання бюджетних коштів.  

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram