Українців змусять платити за обов’язкові лічильники
Загрузка плеера...

До кінця 2018 року всі будинки повинні бути обладнані лічильниками тепла та води. Відповідний закон було прийнято у Верховній Раді. Політики стверджують, що завдяки цьому пересічні громадяни перестануть платити за понаднормові витрати постачальників послуг. Крім того, облік енергоносіїв дозволить більш раціонально використовувати енергію. Зараз це неможливо, адже лише п’ята частина багатоквартирних будинків обладнана пристроями для обліку тепла.

Встановленням будинкових лічильників повинні займатись оператори тепломереж. Втім, у поправці до закону зазначено, що відшкодування видатків відбуватиметься за рахунок споживачів. Крім того, українці повинні будуть встановити лічильники і у своїх квартирах.

Строки виконання встановлені до жовтня цього року для нежитлових і до жовтня наступного року для житлових приміщень. Нові споруди не підключатимуть до тепло- і водопостачання, якщо вони не будуть обладнані лічильниками.

Крім того, у Раді прийняли закон про аудит енергоефективності. Займатися цим будуть спеціальні сертифіковані компанії. Перевірятимуть і вже побудовані об'єкти, і нові будівлі. За результатами аудиту уряд має розробити рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності. Сертифікат про стан будинку буде дійсним 10 років, після цього перевірку треба буде повторювати.

Днями у Державному агентстві з енергоефективності і енергозбереження підрахували, скільки грошей необхідно для фінансування програми "теплих" кредитів. Цей механізм передбачає, що держава відшкодовує частину кредиту на утеплення або переобладнання житла громадянам і ОСББ. Максимальна сума компенсації – 40%. Решту повинні виплачувати мешканці будинків. Зараз у бюджеті передбачено для цього 400 мільйонів гривень, реальна потреба становить майже два мільярди.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram