За знущання над тваринами – кримінальна відповідальність
Загрузка плеера...

Покарання за знущання над тваринами стане більш жорстким. Відповідне рішення прийняли у Верховній Раді України. Перед цим захисники тварин неодноразово проводили протести, вимагаючи суворої кари для догхантерів та шкуродерів.

Відтепер за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил утримання або залишення їх напризволяще каратимуть штрафом від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів. Якщо злочин вчинила група людей, то сума буде ще більшою. Для порівняння – раніше величина стягнення сягала не більше 21 неоподаткованого мінімуму. Тварин будуть конфісковувати у горе-господарів.

Зазначимо, штрафи застосовуватимуть лише тоді, коли тварина вижила. Якщо ж знущання і катування призвели до смерті чи каліцтва, то садистам загрожує кримінальна відповідальність, вони можуть опинитися за гратами. За вбивство і каліцтво хребетних тварин передбачено обмеження волі на строк до трьох років.

Злочин, скоєний з особливою жорстокістю, або повторно каратиметься позбавленням волі до 8 років. Таке ж покарання чекає на тих, хто закатував двох або більше тварин. Заборонено також нацьковування тварин одна на одну або на інших.

Зазначимо, що в українському законодавстві закріплена необхідність виховання гуманного ставлення до тварин. Пропаганда жорстокого поводження з живими істотами заборонена.

Норми закону стосуються як домашніх, так і безпритульних тварин.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram