Земан не проти референдуму про "Чехзит"
Загрузка плеера...

Президент Чехії Мілош Земан, відомий своїм прихильним ставленням до політики Кремля, заявив про можливість виходу республіки зі складу ЄС. Під час конференції в рамках "Жофінського форуму" голова держави повідомив, що готовий підтримати проведення референдуму, аналогічного британському, але сам голосуватиме проти "Чехзиту".

Земан аргументує свою позицію тим, що є прихильником прямої демократії і переконаний у монополії народу на право вирішувати подібні питання. Президент критикує Євросоюз за політику "обмеженого суверенітету", зокрема щодо обов’язкого прийому мігрантів відповідно до визначених Брюсселем квот. За його словами, "реалізація цих рішень має бути узгодженою, а не насильницькою". Втім, Чехія не повинна втрачати зв’язку з єдиним європейським простором.

Зазначимо, що в національному банку країни вже заявляють про готовність переходу на євро. Можливість приєднання до єврозони прокоментував і пан Земан. Він вважає, що Чехія вже давно готова до подібного кроку, але населення цю ініціативу не підтримує – лише 30% людей позитивно ставляться до впровадження єдиної валюти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram