Трудова міграція стає великою проблемою для України
Загрузка плеера...

Трудова міграція набуває загрозливих масштабів для нашої держави. Лише у сусідній Польщі зараз проживає та працює більше 1,5 мільйона українців. І ця цифра зростає.

Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ:

"Все більше людей виїжджають з України: навчатися і працювати. За інформацією Міністерства освіти і науки, 60 тисяч українців офіційно навчаються у польських університетах. За оцінками тих же поляків, приблизно 1,5 мільйона українців працюють у Польщі".

Біда для України у тому, кажуть соціологи, що за кордон виїжджає саме молоде працездатне населення, якого у нас зараз не так багато у порівнянні із людьми пенсійного віку. Причини відтоку цвіту нації на захід давно відомі: кращий рівень життя, гідна заробітна плата та соціальне забезпечення, якісна медицина.

Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ:

"Рівень життя в Україні і Польщі просто не співставний. Зарплата сильно відрізняється".

Зараз з України виїжджають як висококваліфіковані кадри, люди з вищою освітою, зокрема, лікарі, інженери, науковці, викладачі, фахівці ІТ-сфери, так і представники робочих професій, наприклад, будівельники, зварювальники, кухарі, перукарі тощо.

За підрахунками економістів, лише минулого року українські заробітчани перерахували до бюджету країни приблизно сім мільярдів доларів. Таким чином, у 2016 році, коли економіка нашої держави йшла на дно, гастарбайтери фактично врятували Україну від дефолту та глибокої фінансової кризи. Проте сьогодні ми ризикуємо втратити молоде працездатне населення, яке поки ще є локомотивом розвитку країни.

Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соцдосліджень НАНУ:

"Більшість тих, хто працевлаштовується в Європі, не повертаються назад. Ці люди трудову міграцію перетворюють на стаціонарну, тобто ми їх втрачаємо".

Та, здається, чинну українську владу зараз це не надто хвилює. Адже замість покращення соціальних стандартів та рівня життя населення, більшість наших чиновників та можновладців займаються самопіаром і зведенням рахунків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram