У МОЗі впевнені у медреформі, активісти – проти
Загрузка плеера...

Законопроект про медичну реформу знаходиться на розгляді у Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров'я. Документи мають доопрацювати до другого читання, у робочу групу увійшли 10 депутатів.

Тим часом громадські організації, що опікуються питаннями медицини, виступили проти реформи системи охорони здоров'я.

ЗМІ повідомили, що активісти звернулись до Президента України, Кабінету Міністрів і парламенту. У Всеукраїнській раді захисту прав і безпеки пацієнтів стверджують, що міністерська реформа остаточно знищить ті напрацювання, які вже існують. Активісти наголошують на тому, що зміна принципу фінансування, яку впроваджує міністерство, вдарить по певним категоріям населення і не зможе покращити ситуацію в цілому. Про це заявив президент громадської організації Віктор Сердюк. Таку позицію підтримали ще три організації (благодійники та правозахисники).

У Міністерстві охорони здоров'я називають ці побоювання міфами. Тут зазначають, що українська медицина давно перестала бути безплатною, а завдяки реформі пацієнти гарантовано отримуватимуть ряд найнеобхідніших послуг за рахунок держави, а інші послуги будуть оплачуватись офіційно, що допоможе знизити рівень корупції.

У МОЗі очікують, що парламент проголосує за законопроект у 11 або 13 липня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram