Протистояння з Польщею на історичному ґрунті триває
Загрузка плеера...

Директор одного з бюро Інституту національної пам’яті Польщі Адам Сівек заявив, що зруйнований у квітні меморіал бійцям УПА у селі Грушовичі біля Перемишля відновлений не буде. За словами пана Сівека, польська сторона не має доказів того, що пам’ятник розташовувався на місці військового поховання.

Аби з’ясувати це достеменно, у Львові відбулися переговори між українцями та поляками, в ході яких була внесена пропозиція проведення ексгумації. Втім, голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович з незрозумілих причин не зацікавився цим варіантом. Натомість Україна відмовилася відновити дозвіл на пошук та ексгумацію останків поляків, що поховані на території нашої країни.

Таким чином, конфлікт між Україною та Польщею, викликаний відсутністю консенсусу щодо спільного минулого, триває. Від самовільних дій націоналістично налаштованих угруповань протистояння перейшло у стадію офіційних відмов та заборон. Навряд чи подібні дії обох сторін матимуть позитивні наслідки для євроінтеграційного процесу нашої держави.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram