Безвізом можуть скористатися лише 7% українців
Загрузка плеера...

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провів соцопитування, результати якого можуть суттєво зменшити владний пафос стосовно безвізу. Виявляється, що "найбільшим досягненням Президента Порошенка" наразі можуть скористатися лише 7% українців. Саме стільки наших співвітчизників мають біометричний закордонний паспорт – найважливішу умову вільного перетину кордону Європейського союзу.

Усього ж проїзний документ будь-якого зразка є лише у кожного третього опитаного. Майже половина українців взагалі не збираються звертатися до міграційної служби чи сервісного центру за паспортом з чіпом. Чверть респондентів заявили, що не поспішають з цією справою і будуть подавати документи не цього року.

Під час дослідження соціологи також запитували людей, чи вважають вони безвіз кроком до того, аби відчути себе європейцем. Третина українців справді називає відкриття кордонів важливим досягненням, але більше 60% опитаних запорукою "європейськості" бачать поліпшення матеріального становища.

Дослідження проводилося в період з 9 до 13 червня у всіх регіонах, окрім тимчасово окупованих територій. Теоретична похибка вибірки складає 2,5%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram