ГПУ не спішить знімати недоторканність з членів коаліції
Загрузка плеера...

"Фронтовик" Максим Поляков закликає позбавити його депутатської недоторканності. Після антикорупційної спецоперації САП скерувала до Генеральної прокуратури звернення щодо того, що необхідно зняти недоторканність з кількох народних депутатів.

Максим Поляков, народний депутат України (фракція "Народний фронт"):

"У цьому списку є і я. Що хочу сказати з цього приводу. Перше – заявляю і вимагаю якнайшвидше внести дане подання щодо мене у цю залу. Я не боюся нічого, я абсолютно переконаний у своїй правоті і у законності своїх дій".

Усі звинувачення у хабарництві продовжує відкидати і Борислав Розенблат. Депутати наполягають, що не мають жодного стосунку до лобіювання інтересів по видобутку бурштину в Україні і тікати нікуди не збираються.

Борислав Розенблат, народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка"):

"Дуже багато кажуть, що ізраїльській паспорт є, заявляв Мельничук, що й німецький. А я заявляв і буду заявляти – я громадянин однієї країни. Яка має назву Україна. І жодного іншого паспорту у мене не було і не буде. - І за кордон ви не збираєтесь найближчим часом? - Збирався, але зараз відмінив. Не хочу нікуди їхати".

Подань щодо цих депутатів до секретаріату парламенту іще не надходило. Окрім того, перед внесенням на розгляд до залу їх має розглянути профільний комітет, наступне чергове засідання якого відбудеться вже у липні.

Михайло Папієв, народний депутат України (член комітету з питань регламенту та депутатської етики):

"Якщо будуть внесені подання – є всі календарні можливості для того, щоб через тиждень вже на засіданні комітету розглянути всі питання". 

Натомість, у середу Генеральна прокуратура направила до Верховної Ради інше подання – про зняття недоторканності з "радикала" Андрія Лозового.

Михайло Головко, народний депутат України (позафракційний):

"Ми розуміємо, якщо відбуваються якісь подання, то виключно на політичних конкурентів, якихось одіозних депутатів. Їх потім тримають на гачку, вони є більш слухняні і так далі".  

Нагадаємо, 19 червня детективи НАБУ затримали охоронця народного депутата від фракції "БПП" Борислава Розенблата під час отримання хабаря у 200 тисяч доларів. Пізніше голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що Розенблат разом з членом фракції "Народний фронт" Максимом Поляковим за хабарі ініціювали зміни до законодавства щодо видобутку бурштину. За словами директора НАБУ Артема Ситника, народним обранцям загрожує до 12 років позбавлення волі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram