Львівське сміття: реальна проблема чи політичний шантаж?
Загрузка плеера...

Мешканці Львова ледь не щодня блокують дороги та магістралі, аби привернути увагу влади до переповнених сміттєвих майданчиків. Наразі у місті накопичилося майже 9 тисяч тонн невивезених відходів. Проблема в регіоні триває уже більше року, з часу трагедії на Грибовицькому звалищі, але в останні дні ситуація загострилася. Голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк, який у зв’язку з такими обставинами оголосив голодування, каже, що Львів шукав полігон для відходів уже давно.

Олег Березюк, народний депутат України (голова фракції "Самопоміч"):

"26 років Львів просить у державної та обласної влади про відведення майданчику для побудови нового полігону твердих побутових. Досі нема. Львів, ще до пожежі працював над розробкою проекту рекультивації, шукав кошти і знайшов у Європейському інвестиційному банку. Де ці кошти? В Кабміні, Мінфіні. Віддайте їх місту, яке шукає розв’язку проблеми".

У той же час, за словами представників "БПП", протягом останнього року львівський міський голова не відвідав жодної із 14 ділянок, запропонованих йому під полігон із утилізації відходів. Садовий на такі закиди відповів на своїй сторінці у Facebook, що такий крок лише обурив би сільські громади. Поплічники львівського мера кажуть, що спочатку треба було вивозити сміття на полігони інших міст.

Олег Березюк, народний депутат України (голова фракції "Самопоміч"):

"Це можна було вирішити протягом двох тижнів ще в червні минулого року. Це налагодити системне тимчасове на 2-3 роки  – вивезення твердих побутових відходів на сорок полігонів. Чому на сорок? Тому що це буде одна машина в день. Ніхто навіть не зауважив цього".

Ключова проблема у тому, що через політичні чвари на міському, обласному та державному рівнях страждають звичайні, ні в чому невинні громадяни. Зараз міський голова Львова заявив, що звертатиметься з проханням до міжнародних організацій про евакуацію дітей у разі потреби.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram