Уряд планує щороку проводити індексацію пенсій
Загрузка плеера...

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, за якою формулою будуть нараховуватись виплати пенсіонерам після анонсованого підвищення. Індексацію пенсій уряд планував провести у жовтні. Ще у лютому у Кабміні заговорили про необхідність перерахунку пенсій, адже востаннє таку процедуру уряд проводив у 2012 році. Тоді при визначенні розміру виплат враховували середню заробітну плату за 2008 рік (1100 грн).

Гройсман на своїй сторінці у Facebook повідомив, що уряд планує затвердити щорічну індексацію пенсій. Таким чином планують знівелювати різницю у виплатах тим, хто вийшов на пенсію у різні роки.

Пенсію планують обчислювати за формулою з урахуванням середньої заробітної плати в країні (3764 грн), загального стажу роботи та індивідуального коефіцієнту. Коефіцієнт – це співвідношення реальної зарплати робітника до середнього рівня, чим він вищий, тим більшою буде пенсія. За підрахунками уряду, індексація пенсій торкнеться 9 млн українців.

Для впровадження цієї ініціативи Кабміну проект повинні підтримати у парламенті.

Зазначимо, нещодавно в Адміністрації Президента вирішили провести збільшення обов'язкового страхового стажу поетапно. Процес мають завершити у 2020 році, обов'язковий стаж становитиме 25 років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram