Партія Макрона отримала парламентську більшість
Загрузка плеера...

Другий тур парламентських виборів у Франції пройшов без несподіванок. Цілком прогнозовано партія Еммануеля Макрона "Вперед, республіка!" отримала найбільшу підтримку електорату, що втілилася у 308 мандатів. "Демократичний рух", що є прихильним до президента, завоював 42 місця у нижній палаті Національного зібрання. Таким чином, провладна коаліція налічує 350 депутатів.

"Республіканці" Франсуа Фійона матимуть 113 місць, соціалісти – 29, політсила Жана-Люка Меланшона "Непокорена Франція" – 17 мандатів. Соратники опонентки Макрона на президентських виборах Марін Ле Пен змогли перемогти лише на восьми округах. Таким чином, вони не зможуть створити у новому скликанні власну фракцію. Сама лідер "Національного фронту" вперше за свою політичну кар’єру потрапила до парламенту. За неї проголосували 67% виборців округу Енен-Бомон.

Явка у другому турі виборів склала 42,6% – абсолютний антирекорд для французької держави. Втім, волевиявлення стало історичним для руху за права жінок – до парламенту обрано 223 представниці прекрасної половини людства, що є найбільшим показником за час існування законодавчого органу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram