ЄС закликає Україну боротись з катуваннями у тюрмах
Загрузка плеера...

Комітет Ради Європи з питань запобігання катуванням озвучив своє ставлення до українських в'язниць.

Тут серйозно занепокоєні кількома важливими аспектами поводження з заарештованими. Це жорстокість з боку поліцейських, робота системи охорони здоров'я у тюрмах та кадровий склад пенітенціарної системи. Так само зауваження експертів стосуються досудових установ.

У Комітеті Ради Європи підрахували, що за 4 роки (з 2013) кількість звернень зі скаргами на жорстоке поводження правоохоронців не змінилась. Втім, ступінь тяжкості цих злочинів дещо зменшився.

Найгірше становище – у довічно ув'язнених. У Комітеті з питань запобігання катувань зазначили, що ситуація щодо цієї категорії засуджених не покращилась за ці роки.

У Раді Європи стверджують, що поліція часто нехтує основними правами заарештованих (доступ до лікаря та до адвоката). Терміни перебування людей у пенітенціарних установах збільшують попри норми закону.

Якщо робота виправних колоній стала трохи гуманнішою, то умови утримання людей у СІЗО тільки погіршились. Комітет Ради Європи назвав їх нелюдяними і вважає, що це принижує гідність людини.

Комітет звернувся до української влади, закликавши розпочати політику "нульової терпимості" до жорстокого поводження. Тут оцінили проект реформування пенітенціарної системи, проте висловили занепокоєння щодо кадрового складу. Персонал в'язниць часто не має достатньої кваліфікації, проте і таких кадрів Україні не вистачає.

Комітет з запобігання тортур зобов'язаний контролювати виконання Конвенції ООН проти катувань, яку було прийнято у 1984 році. Її підтримують більше 150 держав.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram