Середня зарплата 7 тисяч: популізм чи покращення?
Загрузка плеера...

Середня зарплата українця цього року складатиме 7 тис. грн. У цьому громадян запевнив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну.

Ба більше, очільник уряду прогнозує зростання середньої зарплати у 2018-му до 10 тис. грн. Проте чергова гучна заява чиновника викликає у експертів скепсис.

Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціологічних досліджень НАНУ:

"Наша економіка настільки нестійка та вразлива до всього, що як швидко зростає, так швидко і падає. Іноді падає ще нижче, ніж була до зростання".

Крім того, як пояснила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціологічних досліджень Національної академії наук Лідія Ткаченко, такі "подачки" від уряду можуть призвести до зростання цін на товари та послуги.

Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціологічних досліджень НАНУ:

"Стосовно того, яка потреба в середній зарплаті, то, знаєте, люди так швидко до всього звикають, та й ціни постійно зростають. Тобто треба дивитися на реальну вартість цих грошей. Зараз багато компаній, спекулюючи на тому, що вони мусять піднімати зарплати працівникам, підвищують ціни на свої послуги, продукти. А це відіб’ється на реальних доходах".

Відтак, пояснює експерт, населенню варто готуватися до чергового знецінення гривні та інфляції. Проте, якби для уряду справді пріоритетом було підвищення якості життя українців, як це звучить на словах, то подібні кроки щодо збільшення доходів громадян були б більш виваженими та з меншими ризиками для населення.

Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціологічних досліджень НАНУ:

"Звичайно, що кожному уряду хочеться похвалитися своїми досягненнями. Не можна, щоб уряд сам це вирішував. Вони мають досягати компромісів з роботодавцями. Тоді би менше було ризиків".

Самі ж українці такі заяви прем'єр-міністра вважають популізмом і підготовкою до виборів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram