Уряд Румунії подав у відставку
Загрузка плеера...

У Румунії всі члени уряду написали заяву про відставку. Єдиним, хто поки не готовий залишити свій пост, виявися прем'єр-міністр країни Сорін Гриндяну.

Міністри від провладної коаліції пояснили, що відповідне рішення було прийняте на засіданні виконавчого комітету правлячої соціал-демократичної партії. Міністри від інших політичних сил також подали клопотання про відставку.

Перед цим соціал-демократи, які представляють парламентську більшість, звинуватили міністрів у затягуванні термінів виконання урядової програми і зриві економічної реформи. Члени уряду заявили про недовіру прем'єр-міністру і погодились скласти повноваження.

Очільник кабінету міністрів Сорін Гриндяну заявив, що не тримається за посаду. Проте, зазначив політик, він досі несе відповідальність перед країною і тому не може піти раніше, ніж президент призначить його наступника.

Втім, парламент може оголосити прем'єру вотум недовіри, і тоді він буде змушений покинути уряд.

У грудні минулого року у Румунії завершились парламентські вибори. Незабаром після того, як було сформовано новий уряд, у країні розпочались масові протести. Каталізатором стала ініціатива влади щодо амністії корупціонерів. Люди звинуватили уряд у корупції і вимагали відставки міністрів. Тоді президент країни став на сторону протестувальників.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram