"Колорадська стрічка" – поза законом
Загрузка плеера...

Починаючи з 15 червня в Україні заборонені виготовлення та пропаганда "георгіївської стрічки", яку українці прозвали "колорадською". Напередодні відповідний закон, підписаний Президентом Петром Порошенком, був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради – газеті "Голос України".

Порушники будуть покарані штрафом у розмірі від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів – до 2,5 тисяч гривень. Повторний випадок носіння забороненої символіки призведе до вдвічі більшого фінансового стягнення або ж адміністративного арешту строком до 15 діб. В обох випадках правоохоронець зобов’язаний конфіскувати стрічку.

Дія закону не поширюється на державні документи та нагороди до 1991 року, експозиції музеїв, оригінали бойових знамен та надмогильні споруди. Список винятків видається замалим і призводить до певних конфузів. Скажімо, заборонена стрічка використовується в оформленні стін скандальної станції метро "Героїв Дніпра" у Києві. "Колорадські" кольори знайшли навіть на мозаїці, що прикрашає один з корпусів Національного університету "Києво-Могилянська академія". Поки що столична влада не може сказати, чи підлягають ці об’єкти демонтажу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram