ЄС позбувся плати за роумінг – але не повністю
Загрузка плеера...

З 15 червня у країнах Європейського союзу, а також Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії скасовується плата за роумінг. Відтепер громадяни ЄС зможуть користуватися мобільним зв’язком, Інтернетом та СМС у подорожах за тими ж тарифами, що і вдома. Переговори щодо цієї новації тривали довгих десять років.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер вважає відмову від стягнення плати за роумінг, цитуємо, "справжньою історією європейського успіху". Втім, німецькі експерти не поділяють такого оптимізму. Фонд Stiftung Warentest проаналізував 16 європейських операторів зв’язку, і лише 9 з них, як виявилося, чесно виконали постанову ЄС. Інші сім різними способами компенсують втрати: скажімо, встановлюють різні тарифи на розмови між абонентами одного й того ж провайдера за кордоном. Варто також зазначити, що операторам дозволено штрафувати клієнтів, які придбали SIM-карту в іншій країні на більш вигідних умовах, але користуються нею вдома, аби платити менше.

Українці також сподіваються на скасування плати за роумінг на території ЄС, але процес цей ризикує бути тривалим. Зараз обсяг трафіку між нашою країною та західними сусідами незначний, тому операторам невигідно знижувати тарифи. Втім, після запровадження безвізового режиму користувачів роумінгу стане більше, а отже, приблизно у 2020 році ми можемо розраховувати на позитивне рішення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram