"Київенерго" і "Нафтогаз" сваряться, а води немає
Загрузка плеера...

Компанія "Київенерго" налякала жителів столиці повідомленням про можливе відключення гарячої води на чотири місяці. Голова наглядової ради підприємства Іван Плачков зазначив, що це пов'язано з відключенням київської теплоцентралі ТЕЦ-6. У чотирьох житлових масивах столиці через це вже з кінця травня немає гарячої води. Тепер з проблемою можуть зіткнутися п'ять районів: Дарницький, Дніпровський, Подільський, Деснянський та Оболонський. Гаряче водопостачання можуть відновити аж на початку опалювального сезону.

"Київенерго" перекладає відповідальність на НАК "Нафтогаз України", адже саме тут було прийнято рішення про припинення газопостачання на ТЕЦ-6. Таке рішення пояснили заборгованістю столиці, яка складає майже 5 млрд грн. 40% цього боргу лежить на державі. Зокрема, з бюджету мають бути компенсовані пільги та субсидії, надані громадянам. "Київенерго" вважає, що у цю ситуацію повинен втрутитись уряд, адже що через проблеми з "Нафтогазом" вони не можуть розпочати підготовку до опалювального сезону. Крім того, відключення теплоцентралі може загрожувати рядом проблем. За останні 10 років ТЕЦ жодного разу не зупиняла роботу більше, ніж на два дні.

Проте у "Нафтогазі" вважають, що причину проблем слід шукати саме у "Київенерго". Тут запевняють, що компанія не погасила навіть борги за транспортування газу, що становлять менше десятої частини видатків підприємства. У "Нафтогазі" впевнені, що це свідчить про серйозні проблеми.

Зазначимо, столична влада планує розірвати контракт з "Київенерго" після завершення опалювального сезону. Нещодавно відбулися переговори з фінською компанією, яка може стати наступницею "Київенерго".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram