ЄС вимагає обрати новий склад ЦВК
Загрузка плеера...

У вівторок, 13 червня, відбувся традиційний щорічний Діалог України та Європейського союзу з питань прав людини. Представники об'єднаної Європи під час зустрічі досить неочікувано порушили питання обрання нового складу Центральної виборчої комісії.

Як відомо, термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК сплив ще на початку літа 2014 року. Через два роки Президент України нарешті подав до Верховної Ради кандидатури нових посадовців, але питання й досі залишається не розглянутим. Спікер Андрій Парубій ще у травні обіцяв зробити все можливе, аби ЦВК оновився у наступні кілька тижнів, проте реальних кроків з боку голови законодавчого органу помічено не було.

Насправді, занепокоєння чиновників ЄС з питань прав людини цією ситуацією не викликає подиву. Фактично держава Україна вже впродовж трьох років порушує ключові вимоги виборчого законодавства. Таким чином, будь-яке волевиявлення, що відбулося або відбудеться в період з 1 червня 2014 року до обрання нового складу ЦВК можна легко визнати недійсним – в тому числі й останні парламентські вибори. Депутатам варто замислитися над цим та не зволікати з ухваленням по-справжньому важливих для країни рішень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram