В столиці відмиють 14 млн гривень на Голодоморі
Загрузка плеера...

Столичний Меморіал жертв Голодомору у формі свічки, побудований за часів президентства Віктора Ющенка, як виявляється, є лише першою частиною масштабного проекту. Кабмін ініціює будівництво другої черги, а саме музею та "дороги спогадів", яка вестиме вниз схилами Дніпра. У державному бюджеті на реалізацію цих планів виділено більше 14 мільйонів гривень. Експерти переконані: кошти підуть на вітер.

Член українського комітету ЮНЕСКО Георгій Духовичний не на жарт стривожений майбутнім будівництвом. Причина – гідрологічна небезпека місця, де розташований Меморіал. У підземній його частині вже давно з’являються тріщини ґрунту та невеликі течі. Руйнування також помітні у цокольних спорудах Києво-Печерської Лаври.

За словами пана Духовичного, рити котловани тут не можна за жодних обставин. Навіть якщо задіяти насоси для відкачування води, ґрунт пересохне і почне деформуватися. Тож після спорудження доведеться постійно вкладати кошти у те, аби підтримувати музей у належному стані. І замість 14 мільйонів з бюджету зникне в кільканадцять разів більше. На жаль, чиновники архітектора поки не чують.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram