Медреформа Супрун: копійки на охорону здоров’я українців
Загрузка плеера...

Медична реформа Супрун, яку розпочали у парламенті 8 червня, не передбачає збільшення субвенцій з державного бюджету, отже грошей у галузі більше не стане.

Андрій Вігірінський, економіст:

"Розрахунок, який можна побачити на сайті Верховної Ради у пояснювальній записці до доопрацьованого законопроекту, вони виходять із потенційного зростання ВВП середнього протягом найближчих трьох років на рівні 3,5%. У цьому році, відповідно, уже не буде такого обсягу зростання ВВП".

На сьогодні українська медицина у перерахунку на одного пацієнта фінансується на рівні 50-ти доларів на рік.

Андрій Вігірінський, економіст:

"Для прикладу можна взяти флагмана в охороні здоров’я Швецію, щоб зрозуміти розрив у цифрах. Там сукупно на одну особу витрати на охорону здоров’я складає еквівалент – 4,5тисяч доларів".

При цьому експерти підрахували, скільки насправді треба витрачати на одного громадянина, щоб забезпечити базові потреби у сфері охорони здоров’я.

Олексій Шершньов, генеральний директор медичної компанії:

"Мы считали, сколько стоит клиенту по себестоимости, чтобы мы его профилактировали в течение года и чтобы он не болел. Мы это считали. И при самых скромных расчетах, это получилось около 4 тысяч гривен. В реформе предусмотрено 230 или 210 гривен".

Законопроект 6327 про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг і лікарських засобів, який був прийнятий у першому читанні не деталізує елементи фінансування. Зараз там лише загальна схематика реформи і немає методики розрахунків вартості базових послуг, які будуть закладені у державний бюджет у 2018-му році.

Ірина Сисоєнко, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я:

"Питання суми на кожного громадянина України, яка виділяється щороку, по суті, формується видатками системи охорони здоров’я під час прийняття державного бюджету".

Нагадаємо, розгляд урядових законопроектів медичної реформи розпочався у парламенті минулого тижня. Законопроект 6327 не був розглянутий у профільному комітеті, а під час голосування у першому читанні декілька народних депутатів зафіксували численні факти кнопкодавства. Законопроект 6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо медичної реформи депутати ухвалити за основу не змогли.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram