У Каталонії вимагають референдуму про незалежність
Загрузка плеера...

У столиці Каталонії, Барселоні, десятки тисяч людей вийшли на демонстрацію. Вони вимагали проведення референдуму про незалежність регіону від Іспанії. За різними підрахунками, у масштабному мітингу взяли участь від 24-х до 47 тисяч осіб.

Перед протестувальниками виступив колишній тренер мюнхенської "Баварії" Пеп Гвардіола, який заявив, що голосування за незалежність відбудеться, незважаючи на те, що держава цього не хоче. У своїй промові, виголошеній каталонською, іспанською та англійською мовами, відомий футболіст заявив про те, що "немає іншого шляху". Пеп Гвардіола також звернувся за підтримкою у вирішенні цього питання до міжнародного співтовариства.

Нагадаємо, за підсумками опитування, яке провели 9 листопада 2014 року, понад 80% жителів Каталонії висловилися за незалежність регіону від Іспанії. Через рік (9 листопада 2015 року), парламент автономної області ухвалив відповідну резолюцію, а 2 грудня 2015 року Конституційний суд держави заборонив відокремлення цієї території. У травні іспанська влада закликала главу Каталонії надати парламенту план проведення регіонального референдуму про відокремлення.

Очільник автономної області Карлес Пучдемонт заявив, що народне голосування призначено на 1 жовтня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram