Макрон святкує подвійну перемогу
Загрузка плеера...

У Франції завершено підрахунок голосів у першому турі парламентських виборів. За офіційними даними, впевнену перемогу здобула партія "Вперед, республіка!", очолювана Еммануелем Макроном. Таким чином, 39-річний політик вже вдруге за менш ніж півтора місяці отримує найбільшу народну підтримку. Нагадаємо, що 7 травня його було обрано президентом країни з величезним відривом від праворадикалки Марін Ле Пен.

Політсила Макрона набрала 28,21% голосів виборців. Друге місце у партії "Республіканці" Франсуа Фійона, а Національний фронт Ле Пен лише третій – трохи більше 13%. При цьому експерти прогнозують, що зрештою радикали отримують менше 10 місць у нижній палаті законодавчого органу. Усі 577 депутатів обираються за мажоритарною системою абсолютної більшості, тобто для перемоги необхідно набрати 50% плюс один голос. Зазначимо, що сама Ле Пен на своєму окрузі Енен-Бомон випередила пропрезидентську кандидатку Анн Роке і має хороші шанси на потрапляння до парламенту.

Партія "Вперед, республіка!", найвірогідніше, отримає конституційну більшість у новому скликанні. Тож ніщо не заважатиме Еммануелю Макрону впроваджувати ті реформи, які він обіцяв провести перед президентськими виборами. Додамо також, що явка у неділю склала 48,71%, що є найгіршим показником за час проведення волевиявлень у Франції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram