Вступ до НАТО оголосили метою зовнішньої політики
Загрузка плеера...

8 червня Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до законодавчих документів щодо зовнішньополітичного курсу. Це означає, що тепер основним принципом зовнішньої політики стало здобуття членства у НАТО (раніше метою було досягнення необхідних критеріїв для вступу до Північноатлантичного альянсу). За відповідне рішення проголосували 276 народних депутатів. Проти цього рішення виступив "Опозиційний блок". Заначимо, що "опоблоківець" Юрій Мірошниченко викликав обурення як опонентів, так і колег по фракції. Він запропонував взяти законопроект за основу, але зазначив, що його прийняттю має передувати тривала дискусія.

Як свідчать соціологічні дослідження, більше 40% українців позитивно ставляться до перспективи вступу до НАТО. Більше половини з опитаних сподіваються, що це зможе підвищити якість української системи оборони. Інші сподіваються, що Північноатлантичний альянс захищатиме Україну у військових конфліктах.

Більш ніж чверть опитаних одностайно висловились проти вступу до НАТО. Майже 30% населення не вирішили для себе це питання або не захотіли озвучити свою позицію.

У лютому Петро Порошенко вже анонсував проведення референдуму щодо вступу України до НАТО. Втім, у самому Північноатлантичному альянсі говорять лише про партнерство і співпрацю. Тут запевняють у відкритості, проте додають, що для членства у НАТО країна-партнер має встановити верховенство права і забезпечити свій внесок у колективну безпеку блоку. Також Україні буде потрібно вирішити внутрішні територіальні конфлікти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram