Рада розпочала знищення безкоштовної медицини
Загрузка плеера...

Ось так у Верховній Раді дали старт реформі медицини. На розгляд були винесені законопроекти, які всупереч регламенту, не були передані на затвердження профільному комітету.

Юлія Тимошенко, народний депутат України (голова фракції "Батьківщина"):

"Скажіть будь ласка! Чому реформу охорони здоров’я не розглядає профільний комітет по охороні здоров’я? І чому на цій трибуні не стоїть Оля Богомолець, яка знає докорінно кожен елемент роботи системи охорони здоров’я і знає, як реформувати?"

У комітеті з питань охорони здоров’я запропоновані міністерством реформи підтримав аж один депутат з 10-ти і комітет не рекомендував виносити реформу на затвердження парламентом.

Тетяна Бахтеєва, народний депутат України (фракція "Опозиційний блок"):

"Комитет по вопросам здравоохранения не может поддержать. Потому что законопроект уничтожает право каждого украинца на получение бесплатной медицинской помощи. Что четко написано в Конституции Украины – 49-я статья. Идет финансирование только на первичную медицинскую помощь, где сидит один доктор и у него будет максимум один купленный фонендоскоп. Больше ничего – ни аппарата УЗИ, ни рентгена, ни лаборатории. Он не сможет поставить диагноз. Он может только погадать на кофейной гуще – и больше ничего".

Віктор Галасюк, народний депутат України (фракція "Радикальна партія Ляшка"):

"Зате ми бачимо повну відповідність з меморандумом з Міжнародним валютним фондом – економія видатків у сфері медицини, скорочення надлишкового потенціалу в лікарняному сегменті".

Коаліція, вже маючи досвід перекидання по комітетах законопроекту про спецконфіскацію, вдалася до хитрощів і цього разу. Базовий законопроект 6327 про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг і лікарських засобів розглядався комітетом з питань соціальної політики, де все погодили у потрібний термін.

Людмила Денісова, народний депутат України (фракція "Народний фронт"), голова комітету з питань соцполітики:

"Наш комітет розглядав це питання тому, що в першому законопроекті, який був внесений урядом, мова йшла про державне медичне страхування. Зараз він перероблений і вже державне фінансування декількох рівнів медичного обслуговування".

За медичну реформу погодилися голосувати не лише "Народний фронт" із "БПП", а і "Самопоміч". Проте єдиної думки щодо змісту документів вони так і не дійшли.

Олег Березюк, народний депутат України (голова фракції "Самопоміч"):

"Цей законопроект не про медицину! Цей законопроект про людські гроші".

Вікторія Сюмар, народний депутат України (заступник голови фракції "Народний фронт"):

"Реформа медицини – це не лише про гроші, як ми з вами говоримо. Це, звісно, в першу чергу про саму медицину".

За таких умов, ясна річ, ухвалити документ з першого разу у депутатів не вийшло. У більшості почали шукати винних. Згадали і про Майдан і патріотизм.

Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради України:

"Я хочу особисто звернутися до лікарів Майдану! Не може бути такого, щоб ви зараз ставили особисте, вище ніж державне! Цього не може бути! Ми на Майдані обіцяли зміни. І не може такого бути, що ви зараз голосуєте проти, бо не ваше прізвище стоїть першим!"

Олег Мусій, народний депутат України (позафракційний):

"Ви всілися у владні крісла для того, щоб мати преференції по дерибану грошей! Ось до чого призвів вас Майдан! Це сором! Ви не маєте морального права мені, як людині, яка врятувала тисячі життів на Майдані закидати щодо медичної реформи! Не маєте! Бо ви – зрадники! І зрадили зараз шляхом маніпуляції, шляхом кнопкодавства, ви протягуєте знищення 20 мільйонів населення України!"

Поки говорили, голосів у залі додалося.

Сергій Березенко, народний депутат України (заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка"):

"Ми просимо ще раз від "Блоку Петра Порошенка" повернутися до голосування у першому читанні. Це неймовірно важливо для нас і для країни. Будь ласка, на нас дивиться вся країна".

Одразу декілька народних депутатів побачили у залі факти неособистого голосування, про що повідомили головуючого.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Колеги, я дав доручення вилучити картку Вітка! Ми переходим до наступного питання".

Парламентарі кажуть про що найменше 7 фактів кнопкодавства, зафіксованих у залі.

Ігор Мосійчук, народний депутат України (фракція "Радикальна партія Ляшка"):

"За народного депутата Гішфельда кнопкодавив Олесик Довгий – він сам у цьому зізнався біля трибуни. Хто кнопкодавив за Вітка ми не знаємо, але в залі його не було. Так само у залі не було народного депутата Микитася. Люди відсутні в залі абсолютно. І це зафіксовано, це видно, це є. За Вітка голосували у секторі "Відродження" і тому подібне. Тому не можна назвати європейською медичну реформу, коли вона приймається в азійський спосіб!"

Проте головуючий на зауваження уваги не звернув і на переголосування медичну реформу не поставив.

Михайло Папієв, народний депутат України (фракція "Опозиційний блок"):

"Тут іде мова, що 50 млрд грн на кону, які можна буде "розпилити". І явно видно тут і грантоїдів, які зацікавлені в цьому. Сьогодні, коли нема ліків, які йдуть через міжнародні організації, де вже встановлені факти, в які я не вірю, але люди кажуть, що 30% відкату йде на ліках зараз. Тобто, люди захотіли зухвало між собою поділити 50 млрд грн. І, бачите, їх нічого не зупиняє".

Зараз депутати готують письмове звернення через факт, який може містити у собі зловживання службовим становищем головою Верховної Ради України. Не виключено, що звертатимуться і до Генеральної прокуратури.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram