Санкції проти російських сайтів провалилися?
Загрузка плеера...

Закон про блокування російських соціальних мереж та пошукових сервісів, підписаний Президентом України наприкінці травня, містить суттєві прогалини. Такого висновку дійшли експерти в IT-галузі за результатами двотижневого моніторингу результатів санкцій.

Виявилося, що в документі використовується неправильне формулювання. Російські компанії там названі "провайдерами", хоча насправді вони вважають себе "операторами". До того ж, метод внесення серверів до стоп-списку за IP-адресою цілком неефективний: є можливість змінювати цифрове ім’я і легко обходити блокування. Це дозволило деяким сервісам "Яндекса" відновити роботу.

Чиновники, що цікаво, не лише ігнорують зазначені недоліки, але й погрожують інтернет-провайдерам штрафами за нібито неналежне виконання закону. Втім, усі потуги парламентарів та радників голови держави усе одно марні. Українці виявилися не готовими відмовлятися від улюблених соцмереж, тож масово використовують різні способи обходу заборони. Статистика, згідно з якою аудиторія "ВКонтакті" впала на 15 мільйонів користувачів, – це лише омана. Насправді ж зросла відвідуваність з IP-адрес інших країни – а насправді це наші співвітчизники з VPN.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram