Гарант святкує третю річницю "життя по-новому"
Загрузка плеера...

7 червня 2014 року Петро Олексійович Порошенко у сесійній залі Верховної Ради склав присягу Президента України. Він став п’ятим головою держави за час Незалежності та першим після Леоніда Кравчука, для обрання якого знадобився лише один тур виборів. З того дня минуло вже три роки. То чи зміг же пан Порошенко забезпечити українцям обіцяне "життя по-новому"?

Серед найбільших досягнень Президента варто зазначити початок процедури децентралізації, значне зміцнення обороноздатності країни та багатостраждальну лібералізації візового режиму з країнами Європейського союзу. Порошенку також вдалося уникнути двох помилок свого попередника: він не переписував під себе Конституції та не чіпав мовне питання – хоча в Раді зараз і готують законопроект про українізацію.

На жаль, приводів дорікнути Порошенку більше. Лише лінивий не згадує про обіцянку політика завершити антитерористичну операцію за декілька годин. Також досі не вирішене питання з продажем бізнес-активів гаранта, зокрема кондитерської корпорації Roshen. Що стосується суто політичних питань, то експерти критикують кадрову політику голови держави – за час його каденції, скажімо, змінилися вже п’ять генеральних прокурорів. Не було винесено на розгляд парламенту законопроект про опозицію, який Петро Олексійович називав "першочерговим". Не змінено виборче законодавство – Порошенко ратував за пропорційну систему з відкритими списками, але, маючи більшість у Раді, так і не вирішив це питання.

Підіб’ємо підсумок: гасло "жити по-новому" набуло іронічного змісту, а рейтинг Президента суттєво впав. У гаранта є ще два роки для того, аби змінити ці негативні тенденції. Та чи вдасться?..

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram