Хто в Україні порушує свободу слова та чинить тиск на ЗМІ?
Загрузка плеера...

За результатами щомісячного моніторингу Інституту масової інформації, за п’ять місяців 2017-го року в Україні офіційно зафіксовано 102 випадки порушення свободи слова. Із них шість інцидентів – це побиття та напади на журналістів. Найчастіше порушення свободи слова проявлялося у перешкоджанні законній професійній діяльності медійників (32 випадки).

У більшості випадків цим займалися приватні особи. Експерти Інституту масової інформації зафіксували 58 таких епізодів. 14 разів опір представникам ЗМІ чинила місцева влада. Окрім того, уже трапилося 7 інцидентів, коли роботі журналістів перешкоджали правоохоронці, і у п’яти випадках – служителі Феміди. Крім того, зафіксовано три епізоди політичного тиску на пресу.

В Інституті масової інформації зауважують, що зараз в Україні зменшилася кількість фізичної агресії щодо журналістів, однак є тенденція до збільшення порушень у категорії "доступ до публічної інформації".

За результатами моніторингу, найгірше дотримуються прав свободи слова у Києві та області. На другому місці Полтавщина, замикає трійку антирейтингу Миколаївщина.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram